به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

رژه مقتدرانه نیرو های مسلح در شهرستان پاکدشت

صبح امروز نیروی های نظامی و انتظامی و گردان های بسیج با رژه نظامی بار دیگر اقتدار نیرو های مسلح را به نمایش گذاشت .

به گزارش ارم خبر: در اولین روز از سی و هفتمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس نیرو های نظامی و انتظامی و گردان های بسیج شهرستان پاکدشت همانند سالهای گذشته باردیگر با رژه خود اقتدار نیروی های مسلح را به نمایش گذاشت .

صبح امروز نیروی های نظامی و انتظامی و همچنین گردان های بسیج در حضور مردم شهید پرور و همیشه درصحنه شهرستان پاکدشت باردیگر آمادگی و انسجام خود را نشان دادند.

راه اقتدار نیروهای مسلح صبح امروز باردیگر مشت محکمی بردهان بد خواهان شد.
ضمن بازدید تمام مدعوین از یگان های حاضر در میدان مراسم رژه نیروهای مسلح به طور رسمی آغاز شد .
در ابتدای این مراسم فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پاکدشت سرهنگ پاسدار سعید موسی پور ضمن خیر مقدم گوی به مهمانان هفته دفاع مقدس گرامی داشت و به مناسبت مخرم الحرام و شهادت امام حسین (ع)را تسلیت گفته و مقام شاخص و بزرگ شهدا از صدر اسلام تا کنون را درود و سلام فرستاد.

درادامه فرمانده سپاه شهرستان پاکدشت از خانواده معظم شهدا مردم متدین و انقلابی و همیشه در صحنه پاکدشت ،بسیجیان، اصحاب رسانه ،و تمام مسئولین شهرستان و نهاد ها ف سازمانها،ادارات کل شهرستان که در برگزاری برنامه های هفته دفاع مقدس تلاش کردند تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه سردارسید باقر سادات حسینی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین در حضور مردم و یگانهای مستقر در میدان افزود: از همه مسئولین ،خانواده های شهدا،ومردم شهیدپور شهرستان پاکدشت که در این مراسم شرکت کرده اند تقدیر وتشکر می کنم .

وی درادامه افزود : همزمانی دوپدیده تاریخی عظیم است یکی هفته دفاع مقدس که نشانه ایثارو فداکاری است و دیگری پیروزی خون بر شمشیر است که هر دو پدیده قابل توجه و تامل است و در تاریخ ملت ما هر کدام نقطه عطف است .

سردار سادات حسینی در ادامه علت گرامیداشت هفته دفاع  را این گون تشریح کرد: فلسفه وجودی این مناسبتها  در واقع یک عمل بزرگ است که در آن تقوا و اخلاص نهفته است و باید گفت هرکسی دراین مراسمات شرکت کند و یا در برپایی آنها کاری انجام دهد تقوا دارد این مطلبی است که در قرآن آمده است .

 

وی درادامه اذعان داشت : اگر این گونه مناسبتها گرامیداشته می شود بخاطر درس ها و عبرت هایی است که هنوز پس از گذشت سالها می توان آموخت و آموزهای آنها را امروز بکار برد.

معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین درشهرستان پاکدشت گفت: صدام که گمان می کرد می تواند به ایران حمله کند و در عرض چند روز به تهران برسد به همی خاطر با ۱۲لشکر مکانیزه و ادعای واهی حمله کرد  ابتدا ۱۳ شهر را تصرف کرد و با چراغ سبزامریکا و دیگر سلطه طلبان به جنگ با ایران ادامه داد .

وی در ادامه افزود: باید گفت آنها از نظر نظامی بی گدار آب نزده اند چرا که ایران در آن زمان با انقلاب نوپا خود نه از نظر نظامی ، نه از نظر تجهیزات نظامی ، نه از نظر نیرو نظامی و همچین قائله های گوناگون در کشور در واقع چیزی نداشتیم ولی دشمن ما فقط توان نظامی ما را سنجیده بود آنها نمی دانستند که نور خدایی که در کشور ما توسط امام خمینی (ره)روشن شده به این سادگی خاموش نخواهد شد .

سادات حسینی در ادامه تاکید کرد: دشمن تا دندان مسلح ما نمی دانست که ملت ما وابسته به قدرت ایمان و اعتقاد قوی دینی هستند آنها امداد های الهی را حساب نکرده بودند ، آنها قدرت بی انتهایی که رزمندگان ما از امام حسین (ع) و معصومین دریافت می کردند را حساب نکرده بودند .

این یادگار ۸سال دفاع مقدس افزود: مردم شریف و متدین ما در ۸ سال دفاع مقدس به چشم دیدند اگر در راه خدا گام برداری چگونه وعده هایی که در قرآن کریم آمده است تفسیر می شود و به عینه می توان آنها را دید.

وی با اشاره به ایثار گری و فداکار خانواده های معظم شهدا ،ایثار گر ، جانباز،آزادگان اذعان داشت :در این ۸ سال حماسه خانواده های رزمندگان و شهدا سختی کشیدند و امروز اینها اعتبار این کشور هستند .

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه