نهادهای خدماتی نگران رعایت قوانین

نهاد های خدماتی نگران رعایت قوانین اسلامی هستند و این نگرانی ها از دیوارهای ادارات به قبض های انتقال یافته است .

به گزارش سرویس نانوشته های میرزا در ارم خبر:رعایت قوانین و مقررات اسلامی برای تمام افرادی که در جامعه اسلامی زندگی می کنند الزامی است حتی آنهایی که ژنشان مخصوص است.

قوانین فقط برای اشخاص حقیقی نیست بلکه برای سازمانها،نهادها ،ادارات و همچنین تشکیلات دولتی و خصوصی می باشد که عدم رعایت آن یعنی تخلف و مرجع قانونی باید رسیدگی کند.

میرزا در خصوص رعایت قانون و آنهایی که نگران رعایت قانون هستند گفت: خدا راشکر می کنم که یکی از دغدغه های  نهادها ، رعایت قوانین اسلامی است چرا که در بیشتر این نهادها به شهروندان و یا همان مراجعه کنندگان خود هشدار می دهند که قانون را راعایت کنند و در صورت عدم رعایت محکوم می شوند،جالب اینجاست در بعضی اوقات عواقب را متذکر می شوند به طور مثال “اگر با فلان کارمند یا ماموراز نهاد یا اداره ای خدمات رسان برخورد بد شود چندماه حبس ،ضربه شلاق و یا جریمه نقدی”  رایاد آور می شوند البته نمی دانم این درخصوص افرادی که ژن خوب دارند شامل می شود یا خبر؟

میرزا بنویس در خصوص رعایت قانون اسلامی به شهروندان افزود:شهروندان عزیز سعی کنید زمانی که به نهاد یا ادارات خدمات رسان مراجعه می کنید قبل از رفتن پیش فرد و یا اتاقی که کارمندیا مامور مورد نظر حضور دارد ابتدا به برگهایی که به دیوار ها و یا ستون های  چسبانده شده دقت نمایید چرا که با یک برخورد نادرست ممکن است مجریان قوانین با شما برخورد کنند و شما محکوم به درست رفتار نکردن با دوستان عزیز شوید!!

میرزا درادامه به ارم خبر با حالت نگرانی گفت: چندروزی است که خیلی نگران شده ام چرا که برخی از مدیران نهادها خدمات رسان دیگرعلاوه بررسیدگی به  مشکلات مردم باید به قوانین اسلامی توجه کنند و در رعایت آنان کوشا تر شوند این دغدغه دوستان این روزها به قبض های مشترکین هم رسیده است .

این نهاد های خدمت رسان که فقط هدفشان خدمت است در قبض خود این گونه به مشتریان تذکر دادند”پیام:براساس مواد قانون مجازات  اسلامی توهین به کارکنان شرکت های دولتی محکوم به سه تا شش ماه حبس و تا ۷۴ ضربه سلاق و یا جزای نقدی میگردد” سوال: دوستان این مواد قانون فقط برای مردم عادی هستش یا ژن های برتر هم شامل میشه؟

میرزا در نانوشه های خود در حمایت از شهروندان و حقوق شهروندی اظهارداشت: دوستانی که این گونه نگران هستید ، آیا مواد قانون مجازات اسلامی که خودو کارکنانتان باید در مقابل شهروندان رعایت کنید می دانید ؟ اگر می دانید لطفا آن قوانین را به خود و کارمند عزیزتان متذکر شوید و بگویید که اگر به ارباب رجوع توهین کند چی میشود،اگر وسط کار ارباب رجوع به هر بهانه ای کار را رها کند چه می شود ،اگرهای دیگری که  بایدمدیران تدبیر کنند البته مدیران نگران نباشید رفتار آنها هنوز به شکل فجیح نیست .

میرزا در ادامه تاکید کرد : ای کاش دوستان کمی نگران خدمات دهی مناسب و بهتر به شهروندان باشند نه رعایت قوانین ،کاش تدابیری اتخاذ شود که شهروندان برای کارهای کوچک در صف های طولانی عمرشان راطی نکنند.

توصیه میرزا بنویس به دوستداران قانون : دوستانی که نگران رعایت مواد قانون مجازات اسلامی هستید اول تشکر میکنیم ولی لطفا قوانینی که باید کارمندان شما رعایت کنند را به صورت کتبی در دیوار ها و قبض ها بنویسید ، لطفا به کارمندان متذکر شوید که در هر ساعت به بهانه قطع بودن سیستم به دنبال صبحانه خوردن نروند و یا با تلفن شخصی و غیر ضروری به مدت زیاد محل کار را ترک نکند و خواهش می کنم مدیران عزیز کمی وقت خود را آزاد کنند برای ملاقات های حضوری بامردم برای حل مشکلات که میتوان گفت مهمترین کاری است که یک مدیر می تواند انجام دهد .

انتهای خبر/م

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ دیدگاه

  1. مبین شهریاری پاسخ

    ماده ۶۰۹ ـ هرکس با توجه به سمت‌، یکی از روسای سه قوه یا معاونان رییس جمهور یا وزرا یا یکی از نمایندگان مجلس شورای‌اسلامی یا نمایندگان مجلس خبرگان یا اعضای شورای نگهبان یاقضات یا اعضای دیوان محاسبات یا کارکنان وزارتخانه‌ها ومؤسسات و شرکتهای دولتی و شهرداریها در حال انجام وظیفه یا به‌سبب آن توهین نماید به سه تا شش ماه حبس و یا تا (۷۴) ضربه‌شلاق و یا پنجاه ‌هزار تا یک ‌میلیون‌ ریال جزای نقدی محکوم می‌شود.