مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاکدشت:

فاطمه الزهرا(س) الگوی امت اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین پهلوانیان در جمع پرسنل نیروی انتظامی شهرستان پاکدشت : حضرت فاطمه الزهرا (س) در همه زمینه ها الگو امت اسلامی است یکی از آنها حمایت از ولایت فقیه است .

به گزارش ارم خبر : حجت الاسلام والمسلمین پهلوانیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج پاکدشت در جمع پرسنل نیروی انتظامی شهرستان پاکدشت ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه افزود: ما باید همیشه سیره رفتاری، اجتماعی و سیاسی ائمه معصومین را الگو قرار دهیم در زندگی اجتماعی خود بکارگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین پهلوانیان در ادامه تاکید کرد: یکی از الگو های شاخص حضرت فاطمه الزهرا (س) هستند که دراین روز ها فرصت مناسبی است تا بتوانیم  بهتر این بانوی مکرم را بشناسیم والگو خود  قرار دهیم.

وی در ادامه اذعان داشت :خانم فاطمه الزهرا(س) در زمان های مختلف که می توان گفت در جامعه آن روز زن دارای جایگاه بخصوصی نداشت ولی حضور مبارک حضرت فاطمه الزهرا(س) هم آثار معنوی داشته و هم از جنبه های گوناگون در جامعه تاثیر پذیری داشته و می توان به ولایتمداری و حمایت ولایت فقیه اشاره کرد .

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج پاکدشت درخصوص جایگاه ویژه حضرت زهرا (س) در ابعاد اجتماعی و سیاسی بیان کرد: خانم فاطمه الزهرا(س) پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) اتفاقاتی رخ میدهد، این بانوی عالیقدر نه به عنوان حضرت صدیق الکبری (س) همسر امیرالمونین (ع)، بلکه حضرت فاطمه (س) در نقش معموم و مدافع مقام ولایت و امامت پابه عرصه گذاشته است چون ایشان احساس نیاز دیدند، اگر بخواهم خیلی ساده به این موضوع بپردازیم  حضرت فاطمه (س) یک ولایت مدار تمام عیار بودند که در مقابل کج رفتاری های حاکمان آن زمان  ایستادگی کردند و همچنین از امام زمان خویش که در یک معذوریت و مظلومیتی خاص قرار داشت با محدودیت هایشان  در آن زمان باز باعث این نمی شود که از امام خود دفاع نکند، بلکه بسیار حساب شده وارد صحنه می شوند.

وی در این مراسم اظهارداشت : ما نیز باید امروز همانند این بانوی بزرگوار عمل کنیم و از ولی فقیه زمان خود پیروی کنیم و در زمان حمایت ،از ولی فقیه خود حمایت کنیم ما باید رفتار حساب شده و دقیق فاطمه الزهرا(س) در حمایت و پیروی از ولایت الگو قراردهیم .

حجت الاسلام والمسلمین پهلوانیان تا کید کرد : اگر بخواهیم به یکی از خطبه های ایشان اشاره کنیم باید بگویم که خطبه فدکیه برای هدایت و بصیرت دهی به یک جامعه  بلکه برای امت اسلامی کافی است،و آنقدر این رفتار و سخنان حضرت فاطمه الزهرا(س) بار سیاسی داشت که حاکم وقت را به چالش کشید و اگر بخواهیم مختصر اشاره کنیم ایشان فرمودند:”مردم! خدا ما را به عنوان نظم دهنده جوامع بشری قرار داده و ما خانواده «اَمانه الفُرقَه»  به معنی امنیت دهنده جامعه از تفرقه هستیم. اگر دور ما جمع شوید تفرقه از بین می رود و دور شدن از ما حاصلی چون اختلاف و تفرقه  ندارد.”

وی در پایان اظهارداشت: اگر ما به خطبه فدکیه توجه نماییم راه را برای ما روشن است و باید گفت ایشان راز سعادت جامعه اسلامی بلکه امت اسلامی نیز در این خطبه بیان کرده اند و وظیفه ما عمل کردن است .

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.