مسئول انجمن معلولین آوای باران

تمام فعالیت های انجمن طبق قانون است/ عزتمندی بدست آمده تبدل به خانه نشینی شد/ رسانه فارس در نشر خبر اخلاق مدارانه رفتار نکرد+ اسناد

یک انجمن معلولین فعال و پویا ، مورد حمایت ادارات و مسئولین شهرستانی توسط دادستانی پاکدشت پلمپ گردید، به همین منظور سراغ مسئول این انجمن رفته و از کم و کاست موضوع جویا شدیم.

محمد اصیل کردیانی مسئول انجمن معلولین آوای باران در گفتگوی  با خبرنگار ارم خبر بیان داشت: این مجموعه در سال ۹۳ با هدف حمایت از معلولین، ایتام و زنان سرپرست خانوار با مجوز از فرمانداری پاکدشت  شروع به فعالیت کرد و در راستای بهترشدن خدمات به معلولان با لطف و توجه امام جمعه محترم شهرستان خانه قلم واقع در پارک معلم به مجموعه واگذار شد.

محمد اصیل که خود یک معلول از ناحیه پا می باشد شرایط سخت معلولین را تشریح کرده و در این باره عنوان داشت: با حمایت نماینده محترم شهرستان پاکدشت، ریاست سابق اداره بهزیستی و اعضای شورای شهر پاکدشت، قطعه زمینی جهت ساخت یک ساختمان ویژه معلولین به مجموعه آوای باران اهدا گردید.

وی با اعلام هزینه‌های بالای درمانی برای معلولین عنوان کرد: با حمایت چند خیر، خدمات درمانی از قبیل: دندان پزشکی، فیزیوتراپی و کلاس های مشاوره رایگان درکنار خدمات رفاهی، فرهنگی و ارزاق ارائه می شد همچنین توسط یک پزشک خیر برخی از داروهای معلولین با هزینه ای بالغ بر ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تهیه و در اختیار معلولین قرار می گرفت.

محمد اصیل با اشاره به عدم حمایت مالی اداره بهزیستی پاکدشت گفت: تمام هزینه های انجمن توسط مردم و خیرین تقبل می‌شد همچنین از سال ۹۴ پس از اخذ پروانه تاسیس اداره بهزیستی تمامی هزینه ها و دریافتی ها از خیرین و مردم به صورت مستند موجود می باشد.

وی با گلایه از پلمپ محل انجمن گفت: ابتدای به ساکن مجموعه با پروانه فرمانداری شروع به کار کرد  و بعد از آن پروانه تاسیس و موافقت اصولی اداره بهزیستی اخذ گردید، حتی برای دریافت پروانه فعالیت اقدامات لازم انجام شد و درهمین راستا نامه های نماینده شهرستان نیز موجود می باشد.

محمد اصیل عامل اصلی پلمپ مجموعه خود را نا آگاهی مسئولان از وجود اسناد و مدارک و برخی غرض ورزی ها عنوان کرد و گفت: طبق بند ۱۳ ماده ۲۶ قانون نتظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۸۰/۱۱/۲۷ مجلس شورای اسلامی اجازه فعالیت داشته و اگر از مسئول انجمن خطایی سر زده بهتر بود تذکر داده و درصورت تکرار او را برکنارمی کردند نه اینکه ۲۰۰ معلولی که از طرف اداره بهزیستی و کمیته امداد معرفی شده بودند را سردرگم کرده و از کلیه خدمات درمانی، دارویی و غیره محروم ساخت.

اصیل وضعیت فعلی معلولان را بد توصیف کرد و دراین باره بیان داشت: در حال حاضر مشغول به کارگری در یک دامپروری است و با لطف خداوند امورات زندگی خود را گذران میکند اما برخی از این خانواده ها درشرایط بسیار سختی هستند، هر خانوار درسال ۶ بار به ارزش ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ارزاق دریافت می‌کرد که اکنون از این خدمات محروم هستند.

همچنین وی با ابراز ناراحتی از برخوردهای کمیته امداد پاکدشت گفت: خدمات دادن به معلولین از قبیل رفت و آمد، خرید تشک های مخصوص، ویلچر، خورد و خوراک و غیره منوط به صرف هزینه‌هایی باشد که محل تامین این هزینه ها طبق اساسنامه مشخص است و تمامی آنها توسط مردم و خیرین تامین شده و مستندات آن موجود است.

وی خانه‌نشینی و سرافکندگی معلولین را از تبعات  ناعادلانه پلمپ مجموعه دانست و در این باره گفت: بدون هیچ اخطار و تذکر قبلی این مجموعه بسته شد و عزتمندی که با مشقت های فراوان به دست آوردیم را باید کنار گذاشته و جزخانه‌نشینی کار دیگری نمی توانیم انجام دهیم.

همچنین وی از رسانه فارس که در اطلاع رسانی این موضوع اخلاق مدارانه رفتارنکرده است ابراز ناراحتی کرد و گفت: دفتر این خبرگزاری در پاکدشت تبدیل به تریبون ادارات شده و به تملق گویی ها برای آنان می پردازد و تاکنون هیچ مشکل مردمی را پیگیری نکرده و بدون هیچ تحقیق و اطلاع کاملی صرف جهت مهم جلوه دادن خود در اذهان عمومی اقدام به نشر این خبر نموده است.

محمد اصیل کردیانی در پایان از مسئولین شهرستان خواست به این موضوع رسیدگی کرده و با خاطیان برخورد لازم صورت گیرد.

شایان ذکر است هر مسئول و یا شخصی در این باره تمایل به اظهار نظر دارد می تواند مطالب خود را در این رسانه منعکس نماید.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.