مشاور رئیس پردیس ابوریحان دانشگاه تهران؛

مسئولان پاکدشت نسبت به جایگاه دانشگاه بی اهمیت هستند/ بدون تهیه نقشه و خط پروژه دیوار دانشگاه تخریب شد + تصاویر

مشاور رئیس دانشگاه با ابراز ناراحتی در برخورد مسئولین با دانشگاه گفت: ظاهراً دیواری کوتاه‌تر از دانشگاه در شهر نیست، متأسفانه در این شهرستان جایگاه دانشگاه درست درک نمی شود.

در گفتگوی مهندس لرنی مشاور رئیس پردیس ابوریحان دانشگاه تهران با ارم خبر مطرح شد: سال ۶۴ توافقی بین مجمع آموزش عالی ابوریحان و ستاد برگزاری نماز جمعه منطقه شمال ورامین جهت واگذاری قطعه زمینی که با هدف ساخت و راه اندازی حوزه علمیه دفتر امام جمعه و تاسیسات وابسته، به متراژ حدود ۴۰۰۰ متر که در نقشه به صورت هاشور نشان داده شده است، منعقد گردید.

مهندس لرنی ئر همین راستا ادامه داد: صورتجلسه این توافق موجود و حدود اربعه در آن مشخص است ، زمین مورد نظر به ستاد نمازجمعه با مسئولیت مرحوم حجت‌الاسلام کاظمی واگذار گردید؛ این توافق در آن زمان به سبب نزدیکی حوزه و دانشگاه و ایجاد فضای تبادل نظر بین این دو نهاد علمی صورت گرفت و در هیچ کجای از توافق به املاک تجاری اشاره ای نشده است.

مشاور رئیس دانشگاه به جریانات سال ۸۳ اشاره و بیان داشت: به طور غیرقانونی و بدون تهیه نقشه و خط پروژه شهرداری دیوار دانشگاه را به عمق ۱۵ متر در طول ۱ کیلومتر که حدود ۱.۵ هکتار زمین و ۲۵۰۰ متر بنا را تخریب و برای تعریض معابر شهری استفاده کرد، ابتدا توسط دانشگاه به صورت قضایی پیگیر شد ولی به جهت کمک به شهر و شهروندان پرونده با صرف نظر دانشگاه مختومه گردید؛ لازم به ذکر است بر اثر این تخریب باغ توتستان، مرکز تحقیقات کرم ابریشم این دانشگاه از بین رفت.

مهندس لرنی کارشناس و مهندس ناظر پردیس ابوریحان دانشگاه تهران درباره بد قولی های شهرداری پاکدشت عنوان کرد: دراین رابطه توافقی با شهرداری صورت گرفت و مقرر شد تا  کمک هایی به دانشگاه صورت پذیرد اما از آن تاریخ تا سال ۹۷ پیگیری ها بی نتیجه ماند تا بالاخره در سال جاری ۵۵ قطعه زمین در جاده پارچین با ارزش بسیار پایین نسبت به ملک تخریب شده به دانشگاه واگذار شد.

وی درباره ساخت و ساز ساختمان تجاری در میدان شعبه گفت: با توجه به خط مشی دانشگاه تهران این کار مخالف عهد دانشگاه است، دانشگاه تهران از جایگاه تجاری خوبی برخوردار است ولی هیچگاه دست به تجاری‌سازی نزده است پس در پردیس نیز قصد این کار را ندارند و اگر از حالت معبر به تجاری تغییر کاربری دهد دانشگاه با پیگیری حقوقی نسبت به بازپس‌گیری این زمین اقدام می نماید.

لرنی با ابراز ناراحتی در برخورد مسئولین با دانشگاه اظهارداشت: متأسفانه در این شهرستان جایگاه دانشگاه درست درک نمی شود ظاهراً دیواری کوتاه‌تر از دانشگاه در شهر نیست و همه پروژه ها را با در نظر گرفتن املاک دانشگاه کلید می زنند، دانشگاه را به دید علمی و درست ببینید و اگر توافقی صورت می‌گیرد در همان قالب استفاده شود ، نه پس از گذشت مدتی تغییر کاربری ایجاد شود.

لازم به ذکر است در پروژه میدان آزادگان طبق نقشه ۱۳۰۰ متر از املاک حوزه علمیه باقی مانده و هزار متر املاک دانشگاه که به طورغیرقانونی تجمیع و باز غیر قانونی به پیمانکار واگذار شده است.

درپایان لرنی به هبه بودن زمین حوزه علمیه اشاره وعنوان کرد: این موضوع در جلسات حقوقی قابل بررسی و در جای خود قابل طرح است و ما تابع قانون هستیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.