فیلم ساز پاکدشتی

امام ‏شناسی یکی از تکالیف بزرگ و مهم اسلامی است

فیلم‌ساز پاکدشتی سعی دارد تا  در کار جدید خود به معرفی امامان معصوم و سبک زندگی آن‌ها برای نسل جدید بپردازد.

امید خیرخواه در گفتگو با خبرنگار ارم خبر در باره فیلم “نقش والا” گفت: این پروژه سعی بر آن دارد که در ۱۳قسمت به تفکیک در مدت زمان ۲۵دقیقه، به زندگینامه امامان معصوم و سبک زندگی و نوع نگرش آن بزرگواران به دنیا و از همه مهم‌تر شناخت به‌روز و بیشتر نسل جدید بپردازد.

این فیلم‌ساز پاکدشتی امام ‏شناسی را یکی از تکالیف بزرگ و مهم اسلامی دانست و عنوان داشت: بر اساس این وظیفه‏ شرعی و مسئولیت خطیر دینی، هر مسلمانی وظیفه دارد که پس از معرفت خدای متعال و پیامبرش، وصی پیامبر و امام و رهبر دینی و آسمانی خویش را بشناسد.

کارگردان پاکدشت همچنین درباره هدف ساخت از پروژه ” نقش والا”  این‌گونه بیان داشت: آنچه از مضمون احادیث و روایات اهل‏بیت عصمت و طهارت علیهم ‏السلام به دست می‌آید، تأکید و تکیه بر ضرورت شناخت و معرفت هر چه بیشتر و کامل تر نسبت به امام معصوم دارد  که عدم شناخت امام موجب فساد جامعه و گمراهی و زوال و انحراف می‌شود از این رو مجموعه ۱۳قسمتی نقش والا شکل گرفت که امیدواریم بتوانیم دین خود را به این عزیزان ادا کنیم.

امید خیرخواه درباره نحوه انجام پروژه گفت: این مجموعه به سفارش گروه اجتماعی و اقتصادی شبکه جام جم و تهیه‌کنندگی سرکار خانم سمیه مظفر تهیه و تولید می‌شود، هم اکنون اولین قسمت آن به صورت مستند داستانی است که به زندگینامه امام هادی (ع) می پردازد.

وی در ادامه افزود: این مستند در لوکیشن فرهنگسرای ملل واقع در پارک قیطریه در حال تولیداست که بعدازانجام مراحل فنی روز اول فروردین به مناسبت شهادت آن امام بزرگوار از شبکه جام جم پخش خواهد شد همچنین گروه سرود نسیم قدر که یکی از بزرگ‌ترین و حرفه‌ای ترین گروه‌های سرود در کشور است قراراست در این مجموعه با ما همکاری داشته باشد.

شایان‌ذکر است امید رضا خیرخواه فیلم‌ساز پاکدشتی جزو یکی از بهترین کارگردانان جوان کشور است که در کارنامه کاری خود حدود  ۱۱۰مستند از زندگینامه شهدای ۸سال دفاع مقدس و آثار داستانی مانند مسافر، رهگذر، آن‌سوی دوربین، ضد خش و .. را دارد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.