امام جمعه قیامدشت

حکومت اسلامی موظف است مقابل حرام و گناه بایستد

آن کاری که در ملأ عام انجام می‌شود یک کار اجتماعی و تعلیم عمومی است و برای حکومتی که با نام اسلام آمده، تکلیف ایجاد می‌کند، شارع مقدس بر حکومت اسلامی تکلیف کرده که مانع از رواج حرام الهی در جامعه بشود.

به گزار ارم خبر حجت الاسلام سید حسین امیری در باره اهمیت سفرهای راهیان نور بیان داشت: هدف این سفرها آشنایى با فضاى جنگ تحمیلى ، شهامت و شجاعت شهدا هست که چندین سالست به ‏طور منظم راه‏ اندازى شده و از آن زمان تاکنون به‏ شدت مورد توجه جوانان قرار گرفته است.

امام جمعه قیامدشت دراین باره ادامه داد: حضور نسل‏هاى مختلف انقلاب همگام با هم در جبهه‏هاى حق علیه باطل تابلویى از همگونى، اتحاد و یکپارچگى ملت ایران بوده و امکان ارتباط نسل‏هاى مختلف انقلاب با یکدیگر و انتقال تجربیات و اعتقادات نسل اول به سایرین را فراهم مى‏کند.

خطیب نماز جمعه با اشاره به خصوصیات شهید حدادیان از شهدای خیابان پاسداران عنوان کرد: در دیدار رهبر انقلاب اسلامى با خانواده شهید محمدحسین حدادیان، پدر شهید مى‏گوید: توجه به حلال و حرام ازجمله خصوصیات این شهید عزیز بود.

این مقام مسئول در ادامه خطبه ها به صحبت های مهم رهبری در دیدار با مداحان اشاره کردو گفت:پول‌های زیادی خرج می‌کنند ، صدها رسانه را به کار می‌گیرند تابتوانند به طُرق مختلف روی هویت مستقل زن مسلمان اثرگذاری کنند، این‌همه خرج و زحمت و فکر پشت سر این کار است تا ۴ دختر در گوشه‌کنار فریب بخورند یا انگیزه‌های گوناگون پیدا کنند که روسری را بردارند.

حجت اسلام امیری تصریح کرد: اظهارات یک گروهی ازخواص که درباره«حجاب اجباری» مطرح می‌شود حساسیت ایجاد می کند و معنایش این است که یک عده‌ای انشالله ندانسته همان خطی را دنبال می کنند که دشمن نتوانسته با آن‌همه خرج آن را به نتیجه برساند.

این مقام مسئول در همین راستا ادامه داد: حرام، کوچک و بزرگ ندارد حالا کسی در خلوت یک کار غلطی می‌کند، آن بین خود او و خداست؛ اما آنچه در مقابل چشم مردم است، حکومت اسلامی مثل حکومت پیامبر و  امیرالمؤمنین وظیفه دارد در مقابل آن بایستد.

امام جمعه قیامدشت در پایان گفت: آن کاری که در ملأ عام انجام می‌شود یک کار اجتماعی و تعلیم عمومی است و برای حکومتی که با نام اسلام آمده، تکلیف ایجاد می‌کند، شارع مقدس بر حکومت اسلامی تکلیف کرده که مانع از رواج حرام الهی در جامعه بشود و موظف است مقابل حرام و گناه بایستد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.