پنج تا بره بالا

خلاقیتی که تنها در پاکدشت اتفاق می افتد

وقتی محل مناسب برای پارکینگ تاکسی ها وجود نداشته باشد خلاقیتی شگرف در تاکسیرانی پاکدشت ابداع می شود که در کل دنیا بی نظیر است.

به گزارش ارم خبر در شهرستان پاکدشت بیش از هزار تاکسی مردم را در سطح شهر جابجا می کنند و این فرآیند با کم و کاستی هایی مواجه است که برای برطرف شدن آنها اقداماتی انجام می شود که گاهاً در نوع خود بی نظیر است.

از مواردی که می‌توان به آن اشاره کرد “پنج‌تا بره بالا است” ؛ نحوه عملکرد این ابتکار به این صورت است که در محل ورودی شهر به سمت داخل تعدادی تاکسی در ایستگاه منتظر مسافر بوده و الباقی آن‌ها در پارکینگی به فاصله۵۰۰ متری مستقر هستند و هر زمان تاکسی مسافر خود را تکمیل کرده از مقابل پارکینگ عبور کرده و خالی شدن ایستگاه را به مسئول نوبت‌دهی اطلاع می‌دهد؛

این فرد نیز با در نظر گرفتن شرایط و به‌محض خالی شدن ایستگاه با صدای بلند اعلام می‌کند “پنج‌تا بره بالا” ، فوراً پنج تاکسی که نوبت آن‌ها رسیده است از پارکینگ خارج‌شده و در ایستگاه منتظر مسافر می‌شوند این چرخه ادامه دارد تا روزبه پایان رسیده و کم‌کم مسافربرهای شخصی به‌صورت خودجوش برای کمک در جابجایی مردم وارد عمل می‌شوند.

حال سؤال اینجاست اگر مسئول نوبت‌دهی در پارکینگ حین داد زدن اتفاقی برایش رخ دهد چگونه خلأ جایگزینی او پر می‌شود؟ آیا قرار است همیشه یک نفر در حال فریاد زدن باشد؟

علاوه براین نیز برای اولین بار در پاکدشت پایانه مسافربرهای شخصی توسط مردم به‌صورت خودجوش راه‌اندازی شده است که در یک مطلب ویژه ” ایجاد پایانه مسافربرهای شخصی ” به آن پرداخته ‌شده و بسی جای تأمل دارد.

در پایان ضمن تشکر از تاکسیرانی پاکدشت و همکاران محترمشان بابت این خلاقیت و نوآوری ، پیشنهاد می‌شود این فرآیند به‌عنوان یک اثر ملی ثبت گردد تا برگ زرین دیگری به افتخارات پاکدشت افزوده شود.

این پایگاه خبری در راستای حمایت از ابتکارات خلاقانه تاکسرانی پاکدشت آمادگی خود را جهت انعکاس صحبت های مسئولین ذی صلاح اعلام می دارد.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.