امام جمعه شریف آباد

کارگران با غیرت و بصیرت در صحنه حاضرهستند

خطیب نماز جمعه درباره وظیفه مسئولان نظام اسلامى نسبت به کارگران گفت: مبارزه با فقر،فساد و تبعیض، و پیگیری مطالبات به حق از اهم وظایف مسئولین است.

به گزارش ارم خبر حجت‌الاسلام خداپرست در نماز جمعه شریف آباد بیان داشت: سالروز وفات حضرت ام‌البنین روز تکریم مادران و همسران شهدا است، در تجلیل از مادر شهیدان هیچ قلم وبیانی توانایى بیان ، ایثار و فداکارى و صبر و پایدارى حماسه‌های جاویدى مادران و همسران شهیدان هشت سال دفاع مقدس،شهداى مدافع حرم و شهداى مدافع امنیت کشور را ندارد.

امام جمعه شریف آباد در تبیین بیانات رهبر انقلاب در دیدار اخیر دست‌اندرکاران کنگره ۱۱ هزار شهید جامعه کارگرى گفت: در همه حوادث دوران انقلاب، مقابله با گروهک‌ها و دفاع مقدس، کارگران باغیرت و بصیرت در صحنه حاضر شدند و حضور برجسته کارگران در دفاع مقدس، عرصه دیگرى از غیرت و حمیّت دینى آنان است.

وی ادامه داد: چرایى تجلیل رهبر انقلاب از بصیرت، غیرت و حمیت دینى کارگران علاوه بر نقش مهم در پیروزى نهضت اسلامى، در طول ۸سال دفاع مقدس با وجود مشکلات فراوان معیشتى،هم چرخه‌ای اقتصاد کشور را به حرکت درآوردند وهم دوشادوش رزمندگان در جبهه‌ها  پایبندى خود را به حفظ نظام اسلامى اثبات کردند

خطیب نماز جمعه درباره وظیفه مسئولان نظام اسلامى نسبت به کارگران بیان داشت: مبارزه با فقر،فساد و تبعیض،ایجاد امنیت شغلی برای کارگر،سرعت بخشیدن به تولید ملی و ایجاد اشتغال، همراه با مدیریت جهادی و انقلابی،و پیگیری مطالبات به حق از اهم وظایف مسئولین است.

قاسم خداپرست به مناسبت ۱۱ اسفند روز درخت‌کاری عنوان کرد:درختان،علاوه بر آن که نشانه‌هایی از قدرت و حکمت پروردگار، و نشانه‌ی مرگ و زندگى و معاداست سبب پاکى هوا، زیبایى محیط و آرامش خاطر انسان ، و حفظ زیست است، امروزه به دلیل فعالیت کارخانه‌ها صنعتى و استفاده زیاد از وسایط نقلیه در سطح شهرهاى بزرگ،آلاینده‌ها و گازهای مهلک و خطرناکى، سلامت افراد،مخصوصاً بیماران ریوى و قلبى، سالخوردگان و کودکان را تهدید می‌کند.

این مقام مسئول درباره رسیدن به‌روزهای پایانی سال گفت: همان طور که در روزهای پایان سال معمولاً افراد به فکر نو کردن زندگی و خانه‌تکانی هستند وجود خویش را از رذایل اخلاقی باید پاک کرد، بالاترین عبادت؛در نظام اسلامی خدمت به محرومان،و حفظ آبروی آنان در جامعه است.

حجت‌الاسلام خداپرست در همین راستا به‌روز احسان و نیکوکارى اشاره کرد و گفت: شایسته است تمام کسانی که قدرت و مکنت مالی دارند در حد توان در جشن نیکوکاری با انفاق و احسان پاک شرکت کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.