پروژه مجتمع تجاری میدان آزادگان در هاله ای از ابهام

30 تیرماه بود که در نشست شورای اسلامی شهر پاکدشت صحبت‌های از آغاز عملیات ساخت، ساختمان تجاری میدان آزادگان زده شد که با حواشی همراه بود.

به گزارش ارم خبر شهر پاکدشت یکی از مراکز مهم جنوب تهران است که با جمعیتی بالغ بالغ بر ۲۰۰٫۰۰۰ نفر در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران قرار دارد که به علت وجود چندین شهرک صنعتی، کارگران بیشترین قشر جامعه را تشکیل می دهند.

این شهر به دلیل داشتن گلخانه های فراوان و تولید روزانه ۱۰۰۰۰ گل شاخه بریده به عنوان پایتخت گل ایران شناخته می‌شود. این روزها معبدگاه گل ایران با مشکلات متعددی روبه رو است که نیاز به توجه ویژه‌ای دارد.

یکی از جریان‌های این روزهای شهر پاکدشت ساختمان میدان آزادگان است که با حواشی و شایعاتی همراه است. این میدان محل برپایی اجتماعات ملی و مذهبی بسیاری بوده و بازار اصلی در این میدان قرار دارد، به علت مرکزیت شهر دارای تردد بسیار سنگین و از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، از سال ۸۲ تا کنون مرکز شهرپاکدشت دستخوش تغییر و تحولاتی از جمله عقب نشینی حوزه علمیه بوده که در حال حاضر این روند با دیدگاه ها و نظرات مختلفی روبرو شده است.

در حاشیه جلسه علنی شورای اسلامی شهر پاکدشت که تاریخ ۳۰ تیر ماه ۹۷ در محل ساختمان شورا برگزار گردید صحبت هایی پیرامون ساختمان تجاری میدان آزادگان توسط اعضا و شهردار صورت گرفت.

آقای کوچکعلی ریاست شورای شهر پاکدشت با پرداختن به توافق جدید شهرداری و هیئت امنا حوزه علمیه که هنوز به تصویب این شورا صحبت از سهم ۵۳ درصدی شهرداری و ۴۷ درصدی دفتر امام جمعه را مطرح کرد که پرداخت هزینه پیمانکار با دفتر هیئت امنای حوزه علمیه باشد؛ درحال حضر این توافق نیز مثل گذشته به مرحله اجرا نرسیده است.

در ادامه جناب آقای پازوکی شهردار پاکدشت همسو با ریاست شورا جابجایی ساختمان حوزه علمیه سابق را بزرگترین هدف شورای دوره پنجم عنوان کرد و گفت: هجمه هایی که در این رابطبه به امام جمعه محترم وارد شده ناشایست و نا روا بوده و این پروژه با مجوز شهرداری پاکدشت جهت جمع آوری پی ریزی قدیمی صادر شده است که پس از جمع آور اقدام دیگری صورت نگرفته است.

داریوش پازوکی عنوان کرد: مشکلات به وجود آمد در این روزه به دلیل عدم اطلاع رسانی صحیح شهروندان نسبت به فعالیت صورت گرفته است و نیت شهرداری از ساخت این مجتمع آزاد سازی معابر خیابان های شهید اصغر محمدی و ولیعصر (عج) می باشد.

در ادامه جلسه آقای ابوطالب احمدی مقدم (فشکی فراهانی) با ابراز مخالفت خود از نقایص طرح گفت: این میدان نقش مرکزیت پاکدشت را بر عهده دارد بنده به عنوان یک عضو از شورای اسلامی شهر پاکدشت با اساس ساخت مجتمع تجاری در میدان آزادگان مخالف هستم و دلیل هم به وضوح مشخص است.

این عضو شورا ادامه داد: این محل با مشکلات عدیده همانند کمبود پارک خودرو، کوچک بودن معابر و غیره در حال دست و پنجه نرم کردن می باشد و این سه طبقه پارکینگ تنها می تواند پاسخگوی بخشی از مراجعین خود مجتمع باشد و گره گشا نخواهد بود.

وی در نهایت خود را تابع نظر جمع دانست و نکاتی را در این رابطه بیان نمود:

اول اینکه برای ساخت پیمانکاری با صلاحیت های فنی و کارشناسی توسط تیم علمی انتخاب شود تا در روند پروژه خللی وارد نشده ودر طول مدت اجرا اتفاقی برای کسی رخ ندهد.

دوم املاک از الان توسط کارشناسان مربوطه قیمت‌گذاری شده و توافقات پیرامون واگذاری واحدهای معوض با مالکین انجام شود.

سوم باید توجه داشت که آزادسازی ها قبل از عملیات اتفاق افتد زیرا پس از اتمام پروژه شاهد بحث برای انتخاب واحد و اصلا آمدن یا نیامدن مالکین در مجتمع رخ ندهد.

پس از استماع نظرات اعضای محترم شورا تصمیم‌گیری پیرامون این موضوع را به جلسات آتی موکول کردند.

امیدواریم با عنایات ویژه به مساله شهروندان و شهر پیش از برداشتن هر قدم بسترهای مناسب را آماده نمایند و به دور از فضاسازی‌های عده ای فرصت طلب و حتی سازمان‌های متبوع رضای خدا و مردم را تأمین نمایند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.