یاداشت

پیاده روی در هوای لذت بخش زمستان

 روزهای زمستان هرگاه معطر به بوی خوش باران می شود اولین چیزی که ذهن آدم را درگیر خود می‌کند قدم زدن زیر باران و لذت بردن از خیس شدن زیر بارش این رحمت الهی است

ارم خبر:

این لذت به اندازه ای مفرح است که بیشتر شاعران و ادیبان در اشعار نوشته های خود چنین سوره‌ای و خواننده های بسیاری برای موسیقی خود چنین اشعاری را برگزیده‌اند

این روزها پاکدشت هم از این نعمت الهی بی‌بهره نیست و ذهن  نگارنده هم با این لحظه درگیر، از خانه بیرون زدم و پیاده به راه افتادم قطرات ریز باران صورتم را نوازش می کرد روح و جانم با برخورد هر قطره باران سیقلی می شود.

داشتم به رویاهای شیرین برای آینده می اندیشیدم و قدم زنان زیر باران طی مسیر می‌کردم که ناگهان وقتی قدم بر سنگ فرش پیاده رو گذاشتم به پایین رفت و آب به بالا باشید، طعم شیرینی به کامم خشک شد و نگاهی به شلوار پر از گل خودم کردم آهسته تغییر مسیر داده و به خانه بازگشتم.

در راه رسیدن به خانه درآن اندیشه بودم مگر پیمانکار نمی بایست اول زیرسازی مناسب می کرد و بعد سنگفرش را می گذاشت؟که پس از چند ماه از پایان کارش اینگونه آسیب نبیند و مردم را با مشکل تردد مواجه نکند؟ ترمیم آن چقدر هزینه دارد؟ مگر این هزینه از جیب مردم صرف نشده پس چرا نظارت بر آن نبوده؟ کار این همه کارمند ریز و درشت شهرداری که اکثرا عنوان مهندس را به دوش می کشند چیست که حتی یک نفر وقت نظارت بر پیمانکار را نداشته ؟

گذشته از سوالاتی که مطرح شده و نشده این مشکل نه تنها در پیاده روها بلکه در خیابان ها و آسفالت های معابر دیده می‌شود.

خدا نکند دریک روز باری کنار خیابان منتظر تاکسی باشی، خودروهای عبوری تصور می‌کنند که به خاطر آلودگی هوا بدنت کثیف شده است و با همان آب باران تو را شستشو می‌دهند تا در این شرایط مالی به اقتصاد مقاومتی کمکی کرده باشند.

ناگفته نماند این معضل مختص پاکدشت نیست همین اتفاق را در مناطق زلزله‌ زده کرمانشاه نیز به صورت جدی تری نیز شاهد هستیم کانکس هایی که توسط مردم و سپاه خریداری شده و یا چادرهایی که قرار است تبدیل به کانکس شود نیز توسط باران الهی مورد رحمت قرار گرفته است.

اما ای کاش شهر ما پیشگام در رفع این معضل کوچک باشد و به قول مهران مدیری کاش به جای اینکه از دکترا به دیپلم برسیم مسیر درست را برویم.

انتهای پیام /

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.