امام جمعه پاکدشت

حق مسلم کارگر است زندگی  بهتری داشته باشد

خطیب نماز جمعه پاکدشت درباره جایگاه  کارگران گفت: دزدی‌ها و چپاول‌های سرمایه‌های کشور این قشر زحمتکش را ضعیف نگه داشته است.

به گزارش ارم خبر حجت‌الاسلام حسن لزومی در خطبه‌های نماز جمعه پاکدشت به صحبت‌های مقام معظم در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: حضرت آقا درباره کنگره ۱۴ هزار شهید کارگر فرمودند: این شهدای کارگر اجر مضاعفی برند چرا که هم برای امرار معاش تلاش کرده و هم در جهاد برای دفاع از کشور حضورداشته‌اند.

امام جمعه پاکدشت ادامه داد: کارگران نسبت به این مملکت حق دارند و کارگر برای کشور مهم است، اقتصاد کشور در دست آن‌هاست و زندگی‌شان باید در رفاه باشد، حق مسلمشان است زندگی بهتری داشته باشند،حقوق های کارگران در شأن  نظام اسلامی و خود آن‌ها نیست و به صلاح نظام نمی‌باشد.

خطیب نماز جمعه پاکدشت درباره جایگاه  کارگران تصریح کرد: دزدی‌ها و چپاول‌های سرمایه‌های کشور این قشر زحمتکش را ضعیف نگه داشته است، چرا ساز و کارها به صورتی است که این همه سو استفاده می‌شود؟

لزومی به دیدار وزیر اوقاف کشور سوریه با مقام معظم رهبری اشاره‌کرده و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار توصیه‌های را برای مردم و رئیس‌جمهور سوریه داشتند و آن‌ها خواست تا وحدت خود را حفظ کرده روی پای خود بایستند و به کسی تکیه نکنند

امام جمعه پاکدشت در راستای سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی بیان داشت: ۱۴ اسفند روزی است که به  فرمان امام راحل این سازمان تشکیل شد و اکنون  فقرا از کمیته امداد توقع دارند و مردم  با یاری‌رساندن خود می‌توانند به این سازمان و فقرا کمک کنند.

این مقام مسئول به اهمیت درخت در اسلام شاد کرده دراین‌باره اظهار داشت: درخت یک موجود زنده است و قطع درختان مثل کشتن یک انسان است ، در همین راستا پیامبر اسلام تاکید داشته‌اند حتی اگر یک روز از آخر عمرتان باقی‌مانده یک نهال درخت بکارید.

حجت‌الاسلام لزومی همچنین به مشکلات شهر اشاره کرد و گفت: کار بزرگ در این شهرکم انجام‌شده و بهتر است اقداماتی که در رفع  مشکلات به صورت سریع تأثیرگذار است همانند کمربندی و رسیدگی به وضعیت نامناسب کوچه‌ها و محله ها صورت پذیرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.