حبیب الله مطهری فر

سخنی برادارانه با نماینده محترم پاکدشت

۷۳ شهید برای همین جایی که نشسته‌ای + تصویر

مدیر مسئول نشریه صالح به امضای نماینده پاکدشت در نامه به رئیس جمهور مبنی بر اظهار نظرات فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران واکنش نشان داد.

به گزارش ارم خبر حبیب الله مطهری خطاب به قمی نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی نوشت: جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن،مواضع تسلیم طلبانه جریان غرب گدا در برابر شیــــــادی ها و حیله گری های ترامپ ، مشکلات و تنگناهای اقتصادی عمومی مردم ، شرایط خاص و شیوه ی مدیریت کلان کشور وهمچنین معضلات شهرستان، بیان چند پرسش و مطلب برادرانه با نماینده محترم شهرستان را ضروری می کند:

۱) همزمان با پیام‌های ترامپ برای مذاکره با ایران که بسیاری از تحلیل گران سیاسی در جهان آن را «بازی یک قمارباز با افکار عمومی مردم ایران»

می خوانند، روزنامه های زنجیره ای مدعی اصلاحات به صــــورت هدفمند تیترهایی همچون: «پیشنهاد رفراندوم برای مذاکره»، « پاسخ [علی]مطهری به سردار»، «ترامپ باردیگر نسبت به بهبود روابط با ایران ابرازامیدواری کرد »،«اصرار آمریکا برملاقات ترامپ وروحانی»، « مذاکره ایران و آمریکا نباید

تابــــــو شود »، «۱۳ روایت از پیشنهاد غیرمنتظره ترامپ»، « ایران- آمریکا؛ مــــذاکره بزرگ؟»، «حــرکت شطرنجی دونالد ترامپ؛ سقـــوط آزاد سکه و ارز» ، «نجات ایران در گروی یک تصمیم سخت است»، «مذاکره برای ایران»، «چرخش لفظی ترامپ از جنــگ به مذاکره»، «تابو در چالش»، «شرط ایران برای مـــذاکره»، «طبل جنگ، آواز مذاکره» و… را برصفحات خود نشاندند تا سفیهانه از پیشنهاد مزورانه رئیس جمهور هفت خط آمریکا برای مذاکره با ایـــران استقبال و افکارعمومی را دستکاری کنند تا بلکه مسئولان ومردم در برابر چریک های کت شلواری اتاق جنگ وزارت خزانه داری آمریکا دست ها را بالاببرند وتسلیم شوند.

با توجه به مطالب فوق که از طرف رسانه های جریان مدعی اصــلاحات و اعتدال انتشار یافته و مواضع برخی از نمایندگان این جریان در مجلس، لازم است نماینده اصلاح طلب پاکدشت نظر صریح خود را در باره خط سازش وتسلیم اعلام کند.

جناب قمی؛ در مــراسم سالروزتأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پاکدشت به صورت ضمنی موضـــع سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس و سردار جعفری فرمانده سپاه را در برابرآمریکا و ترامپ تأیید نمـــود؛ اما در هــــمان حال به اتفاق تنی چند از نمایندگان همسو طی نامــه ای (نام در ردیف ۱۷) از آقای رئیس جمـــهور خواست که از اظهارنظرهای قهرمانانه و محکم مقامات کشوری و لشکری در مقابل آمریکا جـــلوگیری کند! واقعاً این تناقض موضع(تباین موضع گیری در شهرستان با مجلس) حاکی ازچیست و چه توجیهی دارد؟!

۲) درصفحه اول صالح خطاب به مدیران آمده است:«آقای مدیر!/برای استـــمرارمدیریت تقریباً ۳۰۰۰ مــــــدیر رده بالا در این کشور، بیش از ۲۱۹۰۰۰ شهید داده ایم!/یعنی برای هر صندلی۷۳ شهید…/۷۳ شهید برای همین جایی که نشسته‌ای!»

صدالبته شأن ومراتب شهدا فراتر از آن است که جانشان را برای دنیا، آب و خاک، جاه ومقام وهرچه رنگ تعلق دنیایی دارد،داده باشند. آنان فقط وفقط جانشان را برای کسب رضای الهی تقدیم نمودند و به همین دلیل نیز ارزش والا پیداکردند؛چنان که امام محمد باقر(ع) می فرمایند: «هیچ قطره ای برای خداوند- عزّوجـلّ-، محبوب تر از قطره خونی که در راه خدا [ریخته شود] نیست.» لذا این که گفته می شود:« برای هر صندلی ۷۳ شهید داده شده» ، مقصود آن است که جایگاه مسئولیت فقط باید سنگر دفاع از ارزش های الهی وتعالی انسان ها باشد، نه جایگاهی برای دریافت حقوق های نجومی، زراندوزی بالارفتن از نردبان دنیاطلبی و پشت کردن به منافع عمومی مردم مسلمان.البته در این جا اذعان می کند که بیت شریف حاج شیخ حسین قمی (طاب ثراه) برای این مهم سرمایه های انسانی بزرگی را هزینه نموده و نماینده شهرمان منسوب به چنین بیتی است و طبیعتاً باید بیش و پیش از سایرآحاد مردم و نمایندگان دیگر پاسدار خون برادران بزرگوار، برادر زاده عـزیز ، مادرمکرمه و مظلومه خود و نیز حرمت پدرعارف مسلکشان باشد که با لقمه های حــــلال وتربیت اسلامی درمکتب سرخ حسینی این پاک بازان را پرورش داده است. اما دریغ که آقای نماینده آن طور که انتظار می رود بازتاب دهنده پیام های ارزشی و ضد استکباری شهدای عالیقدرمنسوب به خود نیست و….چرا؟چرا؟چرا؟

۳) امــــروز سوء مدیریت ها باعث مشکلات فرهنگی، اجتماعی و به خصوص اقتصادی ومعیشتی مردم شده است. انتظار حــداقلی از آقای قمی این است که ایشان به عنوان وکیل مردم و همچنین بر اساس سوگند نمایندگی که در روز حساب، قطعاً محاسبه می شود با عبور از مرزها وخط کشی های جناحی وگروهی به ارزیابی عملکرد مجریان امور بپردازد و اگر بینی و بین ا… یقین یافت که فرد یاافراد نااهلی و ناکارایی بر صندلی های حساس مدیریتی تکیه زده اند و بدینسان به نارضایتی ها دامن

می زنند از ظرفیت و قدرت نمایندگی خود ( طرح سؤال ، تذکر وحتی استیضاح) استفاده کند وسهمی در حل نابسامانی ها، ضعف وناکارایی های مدیریتی داشته باشد که اگر اهمال نماید این قصور وتقصیر می تواند به دستاوردهای نظام که حاصل خون پاک همه شهدا ازجمله شهدای ایشان است، لطمه جدی بزند.

خُب در همین مضمار می پرسد:نماینده محترم واقعاً از عدم ناتوانی دولت در کنترل قاچاق، علت استمرار تحریم‌های بانکی، علت بیکاری و رکود شدید اقتصادی در سال‌ها وماه های اخیر، افزایش شتابان‌ نرخ ارز، کاهش ارزش پـولی کشور و گرانی های سرسام آور خبر ندارد، اگر دارد که قطعاً دارد؛ پس چرا سؤالی وفریاد به هنگامی از ایشان در مجلس به گوش نمی رسد؟چرا نماینده ما آن چه را در محافل محدود شهرستان بر زبان

می آورد ، در جایگاه مجلس از بیانش کوتاهی می کند و او در قامت یک نماینده مطالبه گر ، پرسشگر و مردمدار ظاهر نمی شود؟ مگر آقای نماینده به مردم وعده نداده بود که وکیل الدوله نخواهد بود؟

۴_ آقای قمی در کوران تبلیغات انتخاباتی مجلس وعده هایی داده که علیرغم دوندگی و ســعی او عمدتاً عملی نشده اند. هیچ انقلابی بصیر و دلسوزی نیست که از عدم تحقق این وعده ها که متضمن منافع عمومی مردم فهیم شهرستان است، خوشحال باشد، بنابراین برادرانه از ایشان می خــواهد در مدت باقی مانده این دوره، تمام ظرفیت های شهرستانی ، استانی و کشوری را برای محقق ساختن وعده های عمرانیش خصوصاً موضوع کــمربندی شهرستان بسیج کند تا انشاءا…الرحمن هرچه زودتر به سرانجام برسد. بدیهی است از دست رفتن فــــرصت ها و به حاشیه رفتن مطالبات عمومی ، اعتمادمردم به صداقت مسئولان از جمله نماینده را به شدت تضعیف می کند.

۵) اخیراً موضوع ساخت و ساز مرکزتجاری در میدان آزادگان به یک دغدغه عمومی ودلمشغولی مردم شهرپاکـدشت تبدیل شده است، ضرورت دارد نماینده شهرستان هرچه زودتر به نفع مصالح کلی شهر به میدان بیاید. به نظر می رسد ذینفعان درگیر در موضوع، حاضر به پا پس کشیدن از اقدام نسنجیده خود نیستند ، هرچند آقای نماینده در گفتگو با صالح مخالفتش را با ساخت و ساز دراین میدان اعلام کرده است، اما این مخالفت قابل تقدیرکارساز وبازدارنده نبوده و نیست. لذا ضــــرورت وی عاجلاً با طرح سؤال از وزیرکشور و استفاده از قدرت نمایندگی، مانع تضییع حقوق عمومی موکلان خود بشود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.