مصاحبه|خروج آمریکا از سوریه اعتراف به شکست توطئه صهیونیسم علیه دمشق است

تحلیلگر و پژوهشگر سرشناس آمریکایی گفته رئیس‌جمهور این کشور مشاور امنیت ملی تندروی کاخ سفید را با هدف رسیدن به توافقی بهتر با ایران در این سمت منصوب کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل ارم خبر یک تحلیلگر ارشد مسائل سیاسی در آمریکا گفته «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا ابزارهای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای راضی کردن لابی صهیونیسم به‌شمار می‌روند.

«کوین برت»، از منتقدان سرشناس سیاست‌های هیئت حاکمه آمریکا در زمینه مبارزه ادعایی با «تروریسم» در گفت‌وگو با بخش انگلیسی خبرگزاری تسنیم گفت: «مایک پامپئو، همانند جان بولتون مهره‌ای سودمند نه‌فقط برای اسرائیل بلکه برای حزب تندروی لیکود به‌شمار می‌رود که از جنگی گسترده‌تر در خاورمیانه در راستای سیاست‌های توسعه‌طلبانه صهیونیسم حمایت می‌کنند».

وی در ادامه گفت: «دونالد ترامپ هم به‌سهم خودش فردی غیرمطلع و نامناسب برای منصبش به‌شمار می‌رود؛ اما تمایل‌های درونی او با محافظه‌کاران سنتی و گروه‌های طرفدار عدم مداخله در کشورهای دیگر است».

برت درباره اینکه چرا رئیس‌جمهوری مانند ترامپ که خودش را «مخالف با مداخله‌جویی» در خاورمیانه می‌داند تصمیم به منصوب کردن بولتون و پامپئو گرفته توضیح داد. وی گفت: «بنابراین، این سؤال مطرح می‌شود که چرا یک رئیس‌جمهور غیرمداخله‌جو صهیونیست‌های جنگ‌طلبی مانند پامپئو و بولتون را به‌خدمت گرفته است؟ نکته اول این است که ترامپ می‌داند صهیونیست‌ها روی آمریکا سلطه دارند بنابراین در تلاش است آنها را راضی نگاه دارد».

او گفت: «نکته دوم و مهم‌تر این است که او فکر می‌تواند از بولتون و پامپئو به‌عنوان یک اهرم فشار برای رسیدن به چیزی استفاده کند که از نگاه جاهلانه او “توافق بهتر” با ایرانی‌ها و فلسطینی‌ها است».

برت در پاسخ به این سؤال که آیا خروج ترامپ از سوریه خبر بد برای اسرائیل و خبر خوش برای ایران محسوب می‌شود گفت: «توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه سوریه شکست خورده و بیانیه ترامپ در این باره، آشکارترین اعتراف به این شکست است.

این تحلیلگر آمریکایی اضافه کرد: «صهیونیست‌ها قادر نخواهند بود از سوریه‌ای مطیع به‌عنوان دروازه برای ورود به جنگ با ایران استفاده کنند، اما صهیونیست‌ها همیشه طرح‌های اقتضائی فراوانی دارند. هنوز برای اینکه دوران صلح را جشن بگیریم زود است».
منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.