روزنامه کره شمالی: با این وضعیت نیازی به مذاکره با آمریکا نیست

یک روزنامه کره شمالی از روند اقدامات آمریکا در قبال خلع سلاح پیونگ یانگ به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ارم خبر، یک روزنامه حامی کره شمالی واقع در ژاپن روز شنبه گفت اگر واشنگتن قصد اجرای تعهدات ماه ژوئن خود را نداشته باشد و تنها به وضعیت حاضر رضایت دهد، نیازی به مذاکره با آمریکا نخواهد بود.

در مقاله‌ای که در چوسون سینبو منتشر شده آمده است: اگر آمریکا بیانیه مشترک ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) را اجرایی نکند و تنها ترجیح دهد با اظهاراتی مانند “عجله‌ای نیست” در وضعیت فعلی باقی بماند، دیگر نیازی نیست برای انجام مذاکرات خود را به دردسر انداخت.

ادبیات این روزنامه به شکلی است که به طور واضح از اظهارات دونالد ترامپ پس از لغو ناگهانی مذاکرات مقامات بلند پایه آمریکا و کره شمالی ناراحت است.

ترامپ لغو این دیدار را به سفرهایی که درحال انجام است نسبت داد و افزود که هیچ عجله‌ای برای انجام این مذاکرات نیست و تحریم‌ها همچنان به قوت خود باقی هستند.

این روزنامه در ادامه گزارش خود خواستار توجه به اظهارات رئیس یک مرکز تحقیقاتی در وزارت خارجه کره شمالی شد که در آن هشدار داده شده بود درصورت عدم موافقت با درخواستهای پیونگ‌ یانگ از سوی آمریکا، کره شمالی می‌تواند به سیاست قبلی رشد اقتصادی و تولید تسلیحات هسته‌ای بازگردد.

کره شمالی به این مسئله انتقاد دارد که واشنگتن اقدامات متناسب با آنچه گامهای پیونگ یانگ در راستای خلع سلاح تلقی می‌شود، برنداشته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.