خانم رمضانی مدیرعامل موسسه حمایت از بیماران خاص پاکدشت:

وقتی فردی مبتلابه بیماریست خانواده او هم درگیر این بیماری می‌شوند و نیاز به کمک و حمایت دارند

رمضانی با اشاره به‌سختی دوران بیماری اظهار داشت:وقتی فردی مبتلابه بیماری است خانواده او هم درگیر این بیماری می‌شوند و نیاز به کمک و حمایت دارند که ما در موسسه برای آنان کلاس‌های آسیب اجتماعی خانواده‌درمانی و کلاس‌های دیگر ویژه بانوان و مادران تشکیل می‌دهیم.

خانم رمضانی مدیرعامل موسسه حمایت از بیماران خاص پاکدشت در گفت‌وگوی اختصاصی با ارم خبر بیان داشت: این موسسه فعالیت خود را از دی‌ماه سال ۸۱ با کمک تعدادی از خیرین که عمده‌ترین کار مرکز تهیه دارو است آغاز نمود.
وی در همین راستا ادامه داد: تهیه دارو و درمان بیماران نیازمند مهم‌ترین سرلوحه کاری موسسه حمایت از بیماران خاص پاکدشت می‌باشد که به همین منظور ۴۳۰ بیمار و خانواده‌های آنان تحت پوشش این مرکز قرار دارند.
رمضانی در ادامه بیان کرد: افرادی که تحت پوشش موسسه ما هستند بیماران سرطانی، پیوند کلیه، تالاسمی، ام.اس، هموفیلی، دیالیز و برخی از بیماران پیوند کبد می‌باشند، همچنین در بین آن‌ها ۷۰ کودک یتیم هم موردحمایت قرار دارند.
مدیرعامل موسسه بابیان اینکه خیرین در خرید لوازم بین نیازمندان و خانواده خود هیچ تفاوتی قائل نیستند تصریح کرد: برای این منظور بهترین لوازم تهیه و خریداری می‌شود در همین راستا امسال تعداد ۲۰۰ بسته لوازم‌تحریر بین این خانواده‌ها توزیع شد همچنین در طول سال به‌ویژه ایام نوروز توزیع مواد غذایی و خواروبار بین نیازمندان صورت می‌گیرد.
وی در ادامه با اشاره به‌سختی دوران بیماری اظهار داشت:وقتی فردی مبتلابه بیماری است خانواده او هم درگیر این بیماری می‌شوند و نیاز به کمک و حمایت دارند که ما در موسسه برای آنان کلاس‌های آسیب اجتماعی خانواده‌درمانی و کلاس‌های دیگر ویژه بانوان و مادران تشکیل می‌دهیم.
رمضانی با اشاره به هزینه بالای درمان بیماران افزود: هزینه دارو و درمان بیماران آن‌چنان بالاست که ما قادر به انجام امورات دیگر برای آنان نیستیم به‌طور مثال در پنج‌ماهه اول امسال از حدود ۱۰۰ میلیون تومان فاکتور داروی بیماران توانستیم ۴۰ میلیون آن را به بیماران پرداخت کنیم.
مدیرعامل موسسه حمایت از بیماران خاص گفت: تعداد نوزادانی که مبتلابه بیماری قلبی و حفره در قلب هستند زیاد است که ما قادر به حمایت آنان نیستیم اما طبق تعاملی که با زنجیره امید داریم آن‌ها را به این زنجیره ارجاع می‌دهیم که بیشتر عملشان رایگان یا با هزینه خیلی کم انجام می‌شود.
رمضانی در پایان خطاب به مسئولان پاکدشتی گفت: هزینه بیماران دیالیزی بسیار زیاد است لذا خواهشمندیم در بیمارستان شهدای پاکدشت بخش دیالیز را راه‌اندازی کنند تا کمک و حمایتی از این بیماران صورت گیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.