اینجا گوشه ای از پاکدشت است و مردم چشم انتظار اقدامات به موقع مسئولین

محله استاد شهریار حصارامیر متشکل از ۳۰۰۰ خانواده است و اکنون پس از گذشت چندین سال از سکونت شهروندان در این محله، مشکلات زیادی باعث رنجش مردم است.

به گزارش ارم خبر، ساکنین محله استاد شهریار که قالبا از طبقه ضعیف جامعه و کارگر هستند، برای فرار از گرانی ها و جبران ضعف مالی در بیابان های حصارامیر ساکن شده و در آنجا شروع به ساخت و ساز های غیر مجاز نمودند.
این درحالی است که محله یاد شده فاصله چندانی از مرکز شهر ندارد و ساخت و سازهای غیر مجاز آن هم در این سطح وسیع جای سوال دارد.
بنا بر درخواست مردم آن منطقه درباره وجود مشکلات متعدد به آنجا رفته و پای درد و دل آنها نشستیم:
درابتدای امر مردم اذعان داشتند که با دادن پول به ماموران شهرداری توانسته اند منازل خود را تکمیل کنند اما این پایان راه نبوده و اهالی وارد مشکلات جدیدی همچون عدم دسترسی به امکانات رفاهی، اجتماعی، ورزشی، فرهنگی، بهداشتی و معضلات عدیده دیگر شدند که زندگی را برای آنها سخت و دشوار کرده است

کوچه های خاکی تفریحگاه کودکان
این محله دارای ۲۴ کوچه است که تمامی آن ها خاکی بوده و کودکان معصوم در آن کوی و برزن همیشه مشغول بازی هستند، خطرات و بیماری های مختلف ناشی از حضور این عزیزان در محیط های آلوده و غیر بهداشتی آن ها را تهدید می کند، شایان ذکر است با توجه به کسرت زیاد جمعیت محله استاد شهریار؛ هیچ فضای سبزی در این محله دیده نمی شود و طبق گفته شهروندان نقاطی که در طرح هادی به عنوان فضای سبز مشخص شده به علت عدم نظارت صحیح به صورت غیر مجاز ساخته و در حال استفاده است .
نکته حائز اهمیتی که مردم به آن بسیار تأکید داشتند آسفالت بودن نیمی از خیابان اصلی در منطقه است و در این باره می گویند: « آسفالت نیم دیگر راه را نگه داشته اند تا زمان انتخابات آینده بتوانند از مردم رأی بدست آورند».
نبود گاز شهری در این منطقه نیز به اصلی ترین مشکل مبدل گشته به حدی که ساکنین محله برای برطرف کردن مایحتاج خود بار مصرفی گاز را توسط انرژی برقی تامین می کنند، که این موضوع بار سنگین مالی برای شهروندان و دولت به همراه دارد همچنین برخی هم که از کپسول گاز مایع استفاده می کنند تا کنون دست مایه اتفاقات فراوانی قرار گرفته اند تا جایی که فرزند خوردسالی در اثر انفجار جان خود را از دست می دهد؛ و نکته دیگر این است که با فرا رسیدن فصل زمستان تهیه کپسول هم برای شهروندان مشکل ساز می شود.
هزینه ی آب شیرین در کنار هزینه آب مصرفی

آب لوله کشی این مناطق ازطریق چاه تأمین می شود که به علت شور بودن وبرخورداری از املاح زیاد غیر قابل شرب است و شهروندان از این آب فقط برای مصارف خانگی مانند شستشو ومصارف عمومی استفاده میکنند.
آب آشامیدنی ساکنین از تانکرآب شیرین سیار تامین می شود که یک شرکت خصوصی در حصارامیر آب غیر قابل شرب را تصفیه میکند بعد به وسیله تانکرهای آب شیرین در منطقه توزیع میکنند.
مشکل نبود آب شرب و تحمیل هزینه اقتصادی جهت خرید آب شیرین از تانکرهای آب تصفیه کن برای مصارف ضروری زندگی و همچنین عدم اقدام موثر ونتیجه بخش مسولان در این راستا نارضایتی مردم را به دنبال داشته است.

وعده هایی که محقق نشد

یکی دیگر از نارضایتی ها وعده هایی است که کاندیداها در انتخابات مجلس و شورای شهر به مردم دادند که بیشتر آن ها محقق نشده است و عنوان می کنند: « نزدیک انتخابات که می شود این عزیزان برای کسب رأی مردم در محله ها حاضر شده و با وعده هایی رأی مردم را جلب می کنند» و زمانی که به آن ها برای انجام وعده هایشان مراجعه می کنند مشکلات را به گردن مسئولین رده بالای نظام می اندازند اما مردم این موضوع را نمی پذیرند و همچنان منتظر تحقق وعده های داده شده از سوی مسئولین شهری هستند.
خارج بافت بودن محله استاد شهریار از نظر شورای شهر پاکدشت نکته قابل توجه دیگری است که وجود یک مدرسه با ظرفیت ۶۰۰ دانش آموز این سوال را در ذهن تداعی می کند که دراین صورت چطور مجوز ساخت این مدرسه توسط نهادهای ذیصلاح صادر شده است؟
حال اهالی این محله چشم انتظار اقدامات به موقع مسئولین پاکدشتی هستند تا خدایی نکرده به علت نبود هرکدام از این امکانات شاهد اتفاق ناگوار دیگری نباشند.
درپایان امیدواریم با برنامه ریزی دقیق و سیاست گذاری درست از طرف شورای اسلامی شهر شاهد اینگونه ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح گسترده نباشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.